Mersin 2 Şubesi

Mersin 2 No lu Şubemizin 1.Olağan Kongresini gerçekleştirdik.

Mersin 2 No lu Şubemizin 1.Olağan Kongresini gerçekleştirdik.

 

29 Ekim günü Suphi Öner Öğretmenevinde yapılan kongreye Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik,Şube Başkanımız Aydın Sunaoğlu ve Şube Başkan yardımcılarımız, Genç Memur-Sen  Mersin İl Başkanı Tayfun Kütük,Eğitim-Bir-Sen Yenişehir İlçe Başkanı Abdurrahman Yıldız,Eğitim-Bir-Sen Tarsus İlçe Başkanı Hüsamettin Aktaş, Eğitim-Bir-Sen Çamlıyayla İlçe Başkanı Cihat Tokay, delegeler ve davetliler katıldı.

Divan Başkanlığını Ertuğrul Yıldız’ın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı, ardından Eğitim-Bir-Sen tanıtım filmi gösterildi. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Genel başkan vekili Latif Selvi yaptığı konuşmada sendikacılığın önemi, gelişimi ile ilgili bilgiler verdi.Sendikacılığın çok zor mücadeleler ile bugünlere geldiğine değinen Selvi , sendikamızın kuruluş ve gelişme aşamalarından bahsetti.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Mersin İl Başkanı Abdulla Çelik sendikamızın üniversitedeki örgütlenmesinin önemine değindi. Bir zamanlar kapısından içeri alınmadığımız üniversitede 500’lü üye sayısına ulaşmamızın büyük bir başarı olduğunu belirten Çelik, bunda emeği geçen sendika yönetimine teşekkür etti.

 Mersin 2 No lu Şube Başkanı Aydın Sunaoğlu konuşmasına bu günlere gelmemizde emeği geçen tüm yol arkadaşlarına teşekkür ederek  başladı.Ardından sözlerine şöyle devam etti ; “Kurucumuz Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyorum.Allah hepsinden razı olsun.Bu yolda hiç durmadan biz de aldığımız bayrağı teslim edeceğimiz noktaya kadar gururla taşımaya devam edeceğiz.”

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değinen Sunaoğlu sözlerine şöyle devam etti ; " Dostlarıyla uğraşanlar,düşmanlarıyla savaşamazlar." sözleriyle bizlere rehberlik eden atamız Selahaddin Eyyubi'nin düsturuyla kırmadan,kırılmadan,durmadan,yorulmadan yola devam edeceğiz.Yeni dönemde yol haritamızı belirlerken yenilenen ekibimizle,ülkemizin birlik ve bütünlüğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu  bu günlerde,kırmadan,dökmeden,asla ötekileştirmeden ve hiç durmadan menzile varmak için yola devam edeceğiz.”

Protokol konuşmalarının bitmesinin ardından seçime geçildi. Aydın Sunaoğlu Başkanlığındaki tek liste delegelerden güvenoyu aldı.


Mersin Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube organları şu şekilde oluştu;


 YÖNETİM KURULU
1-Aydın Sunaoğlu / Şube Başkanı
2-Edip Çınar / Şube Başkan Yardımcısı,Başkan Vekili
3-Ahmet Dinç / Şube Başkan Yardımcısı,Mali İşler
4-Mustafa Şerefoğlu / Şube Başkan Yardımcısı,Teşkilatlanma
5-Nida Sevim / Şube Başkan yardımcısı, Mevzuat ve Toplu Sözleşme
6-Muhittin Uyar / Şube Başkan yardımcısı,Eğitim ve Sosyal İşler
7-Ökkeş Gazel / Şube Başkan yardımcısı Basın ve İletişim

 

YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ
1-Emrullah bayrak
2-Yusuf Koldemir
3-Ali Arpacıoğlu
4-Sadık Yiğitalp
5-Fahrettin Can
6-Abdulcebar Oğul
7-Resul Çınkır

DENETİM KURULU

1-Bülent Bayram
2-Musa karabıyık
3-İslam Taş
4-Sedat Çavlı
5-İsmail Soy

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1-Nergiz Karaçaylı
2-Ceyda Zengin
3-Salih Özdemir
4-Ferhat Altuntaş
5-Özkan Görmez

DİSİPLİN KURULU

1-Huzeyfe Coşkuner
2-Halil Savun
3-Erol Gülmez
4-Nilgün Say
5-Yakup Ekici

DİSPLİN KURULU YEDEK ÜYELER

1-Ayşe Yağcı
2-İlhan Terzi
3-Murat Şirin
4-Yusuf Aydın Gök
5-Doğan Çivi